SKANDAL!! EUROVİSİON 2017 FİNALİSTLERİ KİM NE GİYMİŞ?

966 0

EUROVİSİON 2017 FİNAL FİNALİSTLERİ NE GİYMİŞ?

Tüm Eurovision izleyicilerinin heyecanla beklediği mayıs ayı, ardından da 2017 Eurovision geldi çattı. 36 Ülkenin canla, başla mücadele ettiği yarı final elemelerinin ardından 2017 Eurovision finalistleri belli oldu. Bu postumda Finalde yarışan ülkelerin temsilcilerinin sergilemiş oldukları kostümleri ele alacağız.

Jamala sahne alırken bir izleyicinin sahneye çıkıp iç çamaşırını indirmesi ile skandallar başladı.

Yılda bir defa gerçekleşen ve zaman  geçtikçe daha fazla önemli olan Eurovision git gide gerek sahnesi gerek müzik kaliteleri gerekse buna bağlı olarak değişen moda anlayışıyla farklı kostümler taşıyan ülke temsilcilerine  ev sahipliği yapmaktadır.

Zamanla yalnızca şarkının değil şarkıyla bir uyum içerisinde olan sanatçının taşıdığı kostümlerde birbiriyle yarışmaktadır.  Bazı ülkeler kültürel göstergelerini, bazı ülkeler ise farklı kültürel motifleri bir araya getirerek  temsilcilerinin kostümlerini oluşturuyor. Evet! Taşıdıkları herkese göre kıyafet olarak nitelendirilebilir fakat o sahnede yer alması o kıyafeti kıyafetten öte kostüm olarak nitelendirilmesini sağlamaktadır.

O zaman sözü daha fazla uzatmadan Eurovision 2017 Finalistlerinin Kostümlerini inceleyelim!

EN İYİ GİYİNEN İLK 3 ERKEK TEMSİLCİ

1. SWEDEN/İSVEÇ

ROBİN BENGTSSON

En iyi kostüme ve stile sahip erkek sanatçı. Aferin sana İsveç. Göz rengi ve ten rengi ile son derece uyumlu takım elbise rengi. Tam yerinde bırakılmış paça boyu, renk hakimiyetine soft geçiş sağlayan beyaz gömlek! olmuş gerçekten cuk oturmuş. Vücut proposyonuna tam oturan bir takım elbise. Dansçıların siyah balıkçı kazakları ve olmazsa olmaz beyaz ayakkabıları ile günümüz modasına son derece uygun bir kostüm tercihi.

2. BULGARİA/BULGARİSTAN 

KRİSTİAN KOSTOV

Daha 17 yaşında olan Kostov sesi ve sahnesi dolayısıyla daha çok kendinden söz ettireceğe benziyor. Vatkalı siyah tasarım ceketi ve siyah pantolonuyla birlikte, yandan görünen beyaz bodysi biraz Tokyo stilini yansıtmış. Sahnede büyük göstermek için omuzları vatkalı bir ceket tercih etmiş. Açıkçası arka fon ile uyumlu sade bir kostüm olmuş. Hem yaşına uygun hem de sahneye, oldukça başarılı bir tercih olmuş.

3. AUSTRİA/AVUSTURYA

 

NATHAN TRENT

 Tam bir masal diyarı. Gerçekten sahneye en uygun giyinen temsilcilerden bir tanesiydi. Beyazın krem ile olan geçişleri harikulade kullanılmıştı. Sokak stili ama bir o kadar da cool bir stil ile başarılı bir kombinasyona sahipti. Sadece pantolon paçaları biraz daha uzun bırakılabilirdi.:)

EN İYİ GİYİNEN İLK 3 KADIN TEMSİLCİ

1. GREECE/YUNANİSTAN

 

DEMY

2017 Eurovision sahnesinde gördüğüm en güzel kostüm! Ten rengi ile mükemmel bir geçiş sağlayan renk tonu, cürretkar bacak dekoltesi ve içeriden görünen taşlı parlak detay gerçekten ne kadar ince bir elbise olduğunu gösteriyor. Uçuş uçuş olan dökümlü detaylar bence bir çok türk modacıya ilham olabilecek nitelikte. Gelin izleyelim Türk sanatçılarda bu tarz elbiseler giymeye başlayacak. Kırmızı ruj ile gözlerinin güzelliğini ortaya çıkartması gerçekten çok başarılı olmuş. Dansçıların çıplakmış izlenimi veren taytları ile sahnedeki tek starın Demy olduğunu pekiştirdi. Helal olsun Yunanistan.

2. GERMANY/ALMANYA

LEVİNA

En stil sahibi kadınlardan bir tanesi. Saçları ile yansıttığı punk havası, bol eteği ile sergilediği olgun kadın stili ve bluzunun asimetrik kesimi ile aykırılığını dışa vurmuş bir temsilci. Renk geçişleri, bol etek dar bluz ve cool saç modeli ile hayran oldum sana.

3. FRANCE/FRANSA

En güzel elbise! O saçların dalgalanışı, elbisenin bacak boyunu kesmemesi ve sanatçıyı daha uzun göstermesi nasıl bir işçilikten geçtiğini gösteriyor. Balık sırtına motiflerine sahip pul ve taş detaylar çok etkileyici olmuş. Mat renklerin tercih edilmesi ve hafif ışıltılı oluşu cool ve bir o kadar da sade bir duruş sergilemiş. Tepeden tırnağa başarılı bir kostüm.

EN İYİ GİYİNEN 3 GRUP TEMSİLCİ

1. BELARUS/BELARUS

NAVİBAND

İnanılmaz sevimli ikilinin kostümleri de şarkı ve mizanselleriyle uyumlu olarak tercih edilmiş. Krem ve bayaz tonları ile birbirini tamamlayan ikili, Erkeğin şapkası ile beyaz ceketin uyumu ayrıca kızın uzun tül elbisesinin omuzlarının açık olması da saçlarıyla birlikte sevimli bir görünüm oluşturmuş. Sade ve sevimli. Ve birbirlerine  çok yakışıyorlar. Dantel detayları gelin damat gibi durmalarını sağlamış.

2. THE NETHERLANDS/HOLLANDA

OG3NE

 Helal! Size kızlar.

Eurovision sahnesine yakışan en güzel kostümlerden birtanesiydi diyebilirim. Gerek vücudlarındaki prüzleri gizleyen, gerekse ışıltısıyla gözleri kendine çeken 3 güzel elbise ve onu taşıyan 3 güzel kadın. 2 elbise ve 1 tulum ile 3 elbise olması klasiksiliğinden kurtulmuş bir kostüm var karşımızda. Üzerinde taşıdığı ışıltılı taşları ve derin dekolteleri ile 3boyutlu ve görünüm sergilenmiş oldu. Bence oldukça şık ve sade kostüm taşıdılar.

3. MOLDOVA

SUNSTROKE PROJECT

 

Romantik  komedi filmlerinin son sahnesine hoş geldiniz. En eğlendiğim şarkılardan bir tanesi. Şarkının konsepti evlilik ve dolayısıyla kostümlerde gelinlik ve damatlık olmuş. Gerçekten  güzel taşımışlar ve siyah eteklerin  beyaz gelinliğe dönüşme fikri oldukça şık olmuş. Fakat siyah beyaz bağlılığına yakalanan ülke daha:)  

EN KÖTÜ GİYİNEN TEMSİLCİLER

1. DENMARK/DANİMARKA

ANJA

Bu kadar özel sahneye bu kadar basit bir kostüm gerçekten hiç yakışmadı. Güzelliğini tamamlayamayan sade bir mezuniyet elbisesinden öte değildi. Bizim sünnet annelerimiz bile daha özenli çıkardı eminim Eurovision sahnesine. Sınıfta kaldın Anja.

2. AUSTRALİA/AVUSTRALYA

ISAİAH

Londra’da çocuğunu okuldan almaya giden yoğun bir mühendis olan anne stili. Hoş geldin canım:) Keşke sesin kadar kostümünde maskülen olsaydı. Kısa pantolon ve yuvarlak yaka basic bluz birleşimi aşırı feminen durmuş. Sadece ceketini beğendim diyebilirim.

3. BELGIUM/BELÇİKA

 

BLANCHE

İlkokul mezuniyet piyesinde minik bir kız çocuğu. Snaki zorla sahneye çıkarılmış ve hala elemelerde olan bir şarkıcıya benziyor:) Ses durağan ama kostüm biraz daha hareketli olabilirdi:( Bizim mezuniyet kızları bile çok daha başarılı. Olmadı Belçika. Kurtul şu siyahtan!

İYİ VE ORTA DERECE  GİYİNEN TEMSİLCİLER

ISRAEL/İSRAİL

IMRI

Eurovision sahnesinde bu yıl siyah beyaz modasını elden bırakmayanlarda İsrail ipi elden bırakmıyor. Cool ve vücudu iyi olan bir finalisti siyah ile kapatmak ve dansçıların hareketlerini beyaza bürümek  bence onları olan güçlerinden daha aşağıda göstermekten başka bir şey yapmadı. Farklı renk tonları ile bu performansa çok daha gösterişli bir kostüm olabilirdi.

ROMANIA/ ROMANYA

ILINCA-ALEX FLOREA

Sanki sahnede Hadise vardı! Hadisenin kırmızı elbisesi ile inanılmaz benzeyen Ilınca sahnede gerçekten oldukça sexy görünüyordu. Alex ise malesef bir farklılık taşımayan kolsuz bir siyah üst ve altına siyah pantolon giyerek Ilınca’nın yanında gerçekten silik kaldı. Keşke gömleğinin bir köşesinde kırmızı kondursaydı.  Fakat şunu söyleye bilirim ki kırmızı ile siyahın uyumunu ikili güzel yakalamış ve sahne performansları da o denli uyumluydu.

 

 

ARMENİA/ERMENİSTAN

 

ARTSVİK

Bir taraf şişhane bir taraf tophane. Dansçılar full dekolte, sanatçı ise bir o kadar kapalı. Siyahın ağırlığından yararlanmak isteyen bir temcilci daha. Bu kadar korkmayın renk kullanmaktan, cesur olun. İşlemeleri güzel ama o kadar kapalı bir kostüm ile hem şişman görünmüş hem de çok iri görünmüş sahnede.  Fakat dansçıların kostümüne bayıldım. Hem saç stilleri hem kostüm ile uyumlu bir dans kombinasyonu gerçekten oldukça başarılıydı.

 

ITALY/İTALYA

FRANCESCO GABBANİ

Milliyetçiliğini hissettiren bir kostüm ve sosyal mesaj veren renkler. Arkadaki vokallerin  renk tercihleri ve solistin takım elbisesinin klasik bir takım elbise olmaktansa kenarındaki gök kuşağı renkleri detayı ve kısa kravat kostüme bir farklılık getirmiş. Sevimli mimikleriyle uyumlu renk detaylı kostüm. Başarılı…

PORTUGAL/ PORTEKİZ

Portugal’s Salvador Sobral performs with the song ‘Amar Pelos Dois’ during the first semi-final of the Eurovision Song Contest 2017 at the International Exhibition Centre in Kiev on May 9, 2017. / AFP PHOTO / Sergei SUPINSKY (Photo credit should read SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images)

Paris’in Notre Dame kamburu görünümlü yeni model cool salaş bohem çocuk. Gerçekten kostümü hiç sevmedim, fakat gel gelelim jest ve mimikleri şarkı ile birleşince etkileyici bir mistik hal alıyor. Ayrıca kendine has stili ile,Büyük beden vatkalı ceket en önemli parçasıydı. Orta halli diyebiriz.

AZERBİJAN/AZERBAYCAN

DİHAJ

En cool temsilci! Mükemmel bir stil siyah uzun bir ceket, kadife salaş bir pantolonson derece modaya uygun ve kızın dış görünüşü ile inanılmaz uyumlu olmuş. Ayrıca bej bir trençkot tercih etmesi diğer dansçıların siyah görünmesi ile star ışığı yaratmış ve sanatçıyı diğerlerinden ayırt etmemizi sağlamış. Stil başarılı, saç başarılı, sahne başarılı(Alkış)

GÜNEY KIBRIS

HOVİNG

Hoş geldin kısa pantolonlu erkek 🙂 2017’de bıktık gerçekten bu kısa pantolon modasından hem boyu kısa gösteriyor hem de stili feminenleştiriyor. Yerinde kullanıldığında gerçekten çok güzel oluyor ama yerli yersiz kısa pantolon malesef ki sınıfta kalıyor. Güney Kıbrıs ceketin oldukça güzel fakat ayakkabının basitliği ve pantolonun fazla kısa olması sahneni de sıradanlaştırmış. Siyahtan başka renkler tercih etmeniz dileklerimle:)

2018 EUROVİSİON Temsilcilerini daha şimdiden heyecanla bekliyorum. Yalnızca şarkının yarışmadığı Eurovision sahnesinde temsilciler artık kostüm tercihlerinde daha dikkatli davranmakta ve sahne showları ile uyumlu bir bütün halinde şarkılarını sergilemektedirler. 

O zaman bir sonraki Eurovision yarışmasında görüşmek üzere….

Bir cevap yazın