GEÇMİŞİN İZLERİYLE BAYRAM MODASI

369 0

GEÇMİŞİN İZLERİYLE BAYRAM MODASI

“Nerede o eski bayramlar!” diye girmeyeceğim söze. Söze aslında nereden başlanır bilinmez her geçen gün biraz daha eksik yaşıyoruz bayramları. Günümüz bayramlarından memnunum. Evet! ama ve keşkeler ile geçiyor yine bu bayramlar. Öncelikle ülke olarak buhranlı durumumuz yitirdiğimiz yiğitlerimiz ve kendi eşimiz, dostumuzdan yitip gidenler.

7B0A1817 copy

Ne yazık ki, hayat yine devam ediyor cümlesi çıkıyor dudaklarımızdan. En acımasız olan cümle de bu ya Utanç verici Hayat Devam Ediyor… 

Bir başkadır sonbahar benim için ve yine bir başladır sonbahara denk gelen bayramlar. Kalın ceketlerimizi, kabanlarımızı giyerdik eskiden şimdi ise yaz mı? , kış mı? Bilemediğimiz mevsim geçişine denk gelen bir Kurban Bayramı.

7B0A1838 copy

Bu hava değişiminden dolayı benim tercihim son kez çok sevdiğim şortlar ile en sevdiğim blazer ceket ile kombin oluşturmak istedim.

7B0A1920 copy

İşte Benim Tercihim;

Değişken hava şartlarından dolayı klasik, spor uyumlu  lacivert şort ile kombinimi başlattım. Beyler özellikle eylülde son kez giyebileceğimiz bu şortlar tüm mağazalarda oldukça indirimde koşun hemen alın derim:) Malum son derece indirim reyonlarıyla dolu mağazalar bayram alışverişi için tam bir biçilmiş kaftan.

7B0A1918 copy

7B0A1844 copy

Eylül demek hardal sarısı demek, ama ben bu sert geçişi bir nebze olsun hafifletmek için sıcak renklerden turuncuyu tercih ettim. Sizde benim gibi gömlek giymek istemeyenlerdenseniz kısa kollu Lacost  büyük bir kurtarıcımız.

7B0A1832 copy

Turuncu aslında zor bir renk olarak görünür ama kombin edilmesi aslında en kolay renktir benim için. Vurucu renkleri daha soft renkler yani açık kahve, açık lacivert gibi tonlarla birleştirirseniz göze zorlayıcı gelmeden rahat bir görünüm oluşturabilirsiniz.

7B0A1845 copy

En güzeliydi aslında geçmişin izlerini stylingimde kullanmak elimde gördüğünüz kamera çantası 1940’lardan kalma, yakama asılı olan gözlük de öyle en sevdiğim kombin olma yolunda ilerledi bu kominasyon.

Tüm okurlarımın Kurban Bayramını Kutlar Saygı, Sevgi, Huzur ve Sağlık Dolu Nice Bayramlar Yaşamamız Dileklerimle

İyi Bayramlar

Ve Diğer Kareler…

7B0A1888 copy

7B0A1870 copy

Detaylar…

7B0A1903 copy

Markalar;

Şort/ H&M

T-short/ Lacoste

Ceket/ Beymen

Fular/ Vakko

Aksesuar/ H&M

Ayakkabı/ İnci

Tüm Ürünlere İzmir/Bornova’da bulunan TerasCafe’den veya İnstagram/ @terascafeboutique hesabından ulaşabilirsiniz.

Kadrajına her zaman hayran kaldığım;

Fashion Photographer/ Haydar Doğramacı

Ve bizleri gönülden ağırlayan Teras Cafe Butik’e Sonsuz Teşekkürler…

Bir cevap yazın