GEÇMİŞE AÇILAN YILBAŞI BALOSU

465 0

GEÇMİŞE AÇILAN YILBAŞI BALOSU

Gong seslerini duyar gibiyim, derinden etkileyen hissettiren nefes kesen gong sesleri.  Kulakta ard arda ses sinsilesi gibiydi içerisinde çığlıkları bulunduran aynı zamanda büyük neşe kahkahalarını barındıran sesler.. Bir taraf ihtişamını kusursuzca yaşarken bir taraf ise olanlardan habersizdi. Görünen koca büyük zıtlıktı. Contrastın tam ortasında bir zıtlık.

Hazırlanan binlerce insan, düşünceler tek bir noktada tek bir gecede toplanıyordu. Her an sadece o an için yaşıyordu sanki.  Heyecan sayılamayacak kadar hızlı atan bir kalp gibiydi. Renkler bile bir tek o gece susuyor siyah beyaz ve kırmızının hakimiyeti tüm gözleri hapsediyordu. Boylu boyunca uzanan pelerinler, kralların görkemli kıyafetleri, Burjuvazinin keskin bir bıçak gibi süslediği balolar.

Evet! İşte tamda böyle bir dönemden bahsediyorum ortaçağın kara hakimiyetinden kurtulmuş ve yaşama sevincinin en üst safhalarda yaşandığı ve yenilenmenin tadına bakıldığı yeni ruhun yeniden karşılandığı o gece Yılbaşı Gecesiydi.

Geçmişteki tüm üzüntülere umutsuzluklara bir son verildiği ve böylelikle büyük bir kavanoza hapsedilen kötülükler artık dışarı çıkamaz haldeydi. Yeni yıl tüm yaşayanlar için umut demekti yenilenme demekti. Neşe çığlıklarının heyecanın tüm çevreye fütursuzca yayılmasıydı.

Herkes hazırdı balo öncesi yalnızlık ve yakarış zamanıydı. Yeni dileklerin bulutlara gönderilmesi kasvetle sarılmış bedenden çıkması gerçekleşiyordu…

Geçmişin izlerini taşıyan yaşadığımız şu dönemden tekerrürü devam ettirmek ve sizleri bir anlık bile olsa geçmişe taşımak o anı yaşatmak istedim. Geçen hafta sonu Yılbaşı Balosu Postumu yazmak için İzmir’den Şirince’ye gittim ve köy içerisinde bulunan 350 yıllık bir Klise ve şarap mahzenlerini ziyaret edip, halen daha orada hayatlarını sürdüren göçmenler Hristiyan halk ile sohbet ettim. Yılbaşı baloları için oldukça heyecanlı oldukça göz kamartıcı konseptler hazırlanıyordu…

Bu akşam Çok Büyük bir Yılbaşı Balosuna Davetlisiniz? Ne Tercih Ediyorsunuz?

Öncelikle nereye gidildiğine bakılmalı yani mekan kostümün en önemli belirleyicisidir. Bu Yüzden renk tercihleri de o mekana has renklerden oluşabilir. İçimizden geçen ruhumuzun istediği renklere veya tasarımlara bir yerde dur demek zorundayız.  Sonrasında iki renk kombini dışına çıkmamaya özen gösterilmeli. Ben de bu yüzden siyah ve beyazın tarihi zıtlığından oluşan bütünü sergilemek istedim.

Bir erkeğin olmazsa olmazıdır siyah, ve asaletidir beyaz klişe geliyor ama öyle bilinen en büyük gerçektir bu. Farkı bir kombin ile karşınızdayım biraz post modern çalışma sunmak istedim. Pelerin tarihte en büyük güç ve ihtişam göstergesidir. Ve Yılbaşında sizlerin de bir pelerin kadar ihtişamlı ve gösterişli olmasını o özel gecenin pırıltısını asilliğini ve ağırlığını yansıtmanızı öneririm.

Klasik Yaka

Evet! Beyler 2015 için biraz tabuları yıkalım sadece klasik bir takım elbisedense biraz daha özenilmiş bir görünüm kazanmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Hepimizin sevdiği beyaz gömleği yaka kelepçeleriyle süsleyip daha ağır bir görünüm kazandırabiliriz ve blacier ceketin ise yanlardan kısa olarak arkaya sivri ilerletilerek kesilen ceket formlarından tercih edilebilir yani yarı smokin böylelikle hem spor hem de şık bir görüntü oluşturuyoruz. Tabi ki ceketin bir gölek kolu görünecek şekilde durmasına özen göstermeliyiz.

Kış Beyazı

Eskidendi o beyazın baharda kullanılması ben kışın tam ortasında bile beyaz kullanmayı tercih edenlerdenim. Klasikliğin dışında durmak için Beyaz klasik kesimli fakat kot bir pantolon ile üst ağırlığımı kombin ettim. Ayakkabı olarak ise son dönemde oldukça tercih edilen çift taban yüksekliğinde bir rugan Cassuel ile kombinimi tamamladım.

Aksesuar

Ne diyorduk farklılık farklı olmaz yani bir tık daha sıradanın dışında olmaktan bahsediyorum. Kalın ketenden oluşan siyah kemerli fötr şapka ile tüm görünümümüzü bütünleyebiliriz.

Balo Sonu

Unutmayalım ki her ne olursa olsun hayat devam ediyor yıllar ilerliyor ve bu ilerleyen yıllar içerisinde tek yapmamız gereken şey en güzel anıları biriktirmek. Umutlarınızın solmadığı sağlık ve güzelliklerin sizlerden eksik olmadığı yıllar içerisinde bir yaşam dilerim.

Geçmişin asaleti ve değerlerini koruduğumuz, gelecek yıllara en güzel nesilleri yetiştirdiğimiz günlerimiz olsun.

2015 Herkesin Sağlığı, Mutluluğu,Umudu,Başarısı

Olsun…

BRANDS;

Shirt/ Zara Men

Pants/ Paul&Bear

Jacket/ Designer Me

Shoe/ İnci

Fötr/ Zara Men

Ayrıca çok özel teşekkürlerimi iletmek isterim ki;

Saygısını ve sevgisini asla bizlerden bir an olsun esirgemeyen Şirince halkına çok çok Teşekürler…

Özel Tasarladığımız Çekimimizin Yaratıcıları;

Fashion Photographer/ Haydar Doğramacı

Video Specialist/ Batur Cihan

Styling Assistant/ Sergen Taştekin

Düşlerinize Ve Emeğinize Sonsuz Teşekkürler…

Bir cevap yazın