BAYRAM MODASI

3409 0

BAYRAMDA NE GİYMELİ?

Bir bayram sevinci savuralım gökyüzüne, ailemizle, dostlarımızla, sevdiklerimizle sevincimizi paylaştığımız, iyi dileklerin bizlerle olduğu bir bayram yaşamak dileğiyle. Bu bayramı ağustos ayının en güzel günlerinde yaşıyoruz ve cıvıl cıvıl renkleri üzerimizde taşımamız içimizdeki enerjinin dışarıya yansıması bizleri çok daha iyi yansıtacaktır.

-MAVİNİN COOL DURUŞU-

Bu bayram hep birlikte mavi giyiyoruz. Dışarıda gezerken dikkatimi çeken şeylerden bir tanesi lacivert ile koyu renklerin birlikte kullanılması. Bir kombinde en önemli şey renk geçişleridir. Kıyafetimiz bizi yansıtan en önemli silahımızdır. Gerek duruşumuz gerek düşüncelerimiz hepsi bizim dış görünüşümüzde birleşen bir anlatıdır. Dış görünüşümüz bir hikayeye sahiptir. Hikayenizin ne anlatacağına seçtiğiniz parçalar aracılığı ile siz karar verirsiniz.

-İŞTE BENİM HİKAYEM-

Bayramlarda  koyu renklerden uzaklaşan bir yapım var. Özellikle yaz aylarında daha canlı renkler tercih ediyorum. Bu yüzden benim tercihim açık mavi bir spor kesim klasik duruşlu cassuel bir pantolon oldu. Tabiki en önemli şey pantolon paçasının boyu, ben tercihen kısa bilekte pantolon giymeyi sevmiyorum. Hem boyumu kısa gösteriyor hem de duruş olarak hiç sahip olmadığım imajı dışa vuruyor. Sizlere de tavsiyem kendi boyunuza ve bacak kalınlığınıza uygun pantolon boyunu ayarlayın.

-RENK GEÇİŞLERİ-

İçinde hafif çizgiler barındıran pantolon üzerine aynı açık tonda bir üst tercih edersek dümdüz bir görünüm sergilemiş oluruz. Ruh gibi bir duruş sergilemektense vücut hatlarıyla uyumlu renk geçişlerini kombinimizde bulundurmalıyız. Bu yüzden lacivert fakat kenarlarında beyaz çizgi detayları olan bir tişört tercih ettim. Beyaz detaylar pantolonun açık rengi ile tişörtün laciverti arasında yumuşak bir geçiş sağladı.

-EN ZOR PARÇA AYAKKABI-

Mavi ton geçişlerinden oluşan kombine diğerlerinden farklı 3. bir renk daha eklersek kombinasyonda anlatılan hikayenin dışına çıkmış oluruz. Ve rüküş olma yolunda koşarcasına ilerleriz. İşte tam da bu noktada mavinin tonlarından seçtiğim klasik tasarımlı spor ayakkabı tercih ettim.

Eğer bu kombinasyona klasik bir ayakkabı giyseydim, tişörtümdeki beyaz detaylar ve pantolonumdaki hafif çizgilerin gösterdiği spor duruşu tamamlamamış olurdum. Bu nedenle klasik parçalarınızın altına spor ayakkabı giymekten korkmayın.

-CEKET VE AKSESUARLAR-

Ne kadar yaz ayında olsak da akşamları serin olma ihtimalini düşünerek mutlaka bir ceket ile kombinimi tamamlamam gerekirdi. Nihayetinde öyle de odu. Yukarıda söylediğim gibi aynı rengin farklı tonlarından oluşan parçalarıma farklı bir rengi eklemek kombini yerle bir edecekti bu yüzden renk tonları arasında gezinmeye devam ettim. Pantolon, tişört ve ceketten oluşan kombine fazla aksesuar kullanmak bence hoş değil. Bir cüzdan, bir gözlük ile kombinimi tamamladım.

Mavinin büyüsü üzerimizde olsun, her günümüz mükemmel, her günümüz başarılı geçsin.

-MARKALAR-

Pantolon/ Zara

Tişört/ Zara

Ceket/ Zara

Gözlük/ H&M

Cüzdan/ Bars

Tüm takipçilerimin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, iyi tatiller dilerim.

Moda üzerimizde ve ruhumuzda daim olsunJ

Fashion Photographer/ Haydar Doğramacı Fotoğrafhane

Bir cevap yazın